Tervezés

ELŐKÉSZÍTÉS

Tervezési program

A Megbízó az előkészítés során kitölti a rendelkezésére bocsátott kérdéssort, amelyben a tervezendő ingatlanra vonatkozó funkcionális kérdések vannak összefoglalva.

Az átgondolt és precízen megfogalmazott válaszok adják a projekt funkcionális gerincét és egyúttal gördülékennyé teszik a tervezési folyamatot.

Inspirációs képek

Pinterest közösségi oldalon a tervező a projekt számára „Táblát” készít, amelyre meghívja a Megbízót. A Megbízó a hozzá esztétikailag és vizuálisan közel álló képeket tűz ki a táblára és kommenteket fűz hozzá, hogy a Tervező értse a kép inspirációját.

A Tervező és a Megbízó ezáltal összehangolja vizuális kommunikációját.

Első lépésben a konzultációkon elhangzottak figyelembevételével, valamint a tervezési program és az inspirációs (ízlés-igény) tábla benyomásai alapján a tervező vázlatos alaprajzokat, falnézeteket esetenként térbeli vázlatokat készít. A koncepcióterv célja érthetően bemutatni, hogy a tervezési programban megfogalmazott funkcionális igények és az inspirációs tábla apalján a koncepció miként igazodik a elvárásokhoz. A koncepcióterv a látványterv alapja. Így annak elfogadása azt is jelenti, hogy a későbbi funkcionális módosítási igények, mint új igények kerülnek nyilvántartásba és elszámolásra. A koncepcióterv formai elem ajánlásokat is tartalmaz, melyek nem feltétlenül azonosak a majdani látványterv megjelenésével, színvilágával.

koncepcióterv

Látványterv

Az elfogadott koncepcióterv alapján készülő látványterv alakulása során a koncepció tovább finomodhat. Egyes elemek változhatnak annak érdekében, hogy az egész terv végeredményben harmonikus legyen. A látványterv célja, hogy a térben is könnyen elképzelhető legyen a funkcionális és esztétikai összefüggések és még mélyebben megértessük a koncepciót. A látványterv a kiviteli terv alapja, így annak elfogadása azt is jelenti, hogy a későbbi módosítási igények, mint új igények kerülnek nyilvántartásba és elszámolásra.

Látványterv véglegesítése után elkészül a kiviteli tervdokumentáció. A kiviteli terv célja, hogy a kivitelező megértse és átlássa a terv formai rendszerét és annak méretei és a szerkezeti leírása mentén azt a legjobb szakmai tudása szerint megvalósítsa.

Egyedileg gyártandó elemek esetében a végleges szerkezeti megoldásokat a kivitelező adja meg a saját technológiai lehetőségét figyelembe véve A gyártmánytervet minden esetben a kivitelező készíti.

A szakági méretezéseket, nyomvonal terveket a szakági tervezők dolgozzák ki (gépész, villamos, biztonságtechnika, hangtechnika, légtechnika stb.). Az ár nem tartalmazza a szakági tervezők díját, valamint az esetleges engedélyezési díjakat.

Belsőépítészeti kiviteli tervdokumentáció

A kiviteli tervek készítésével párhuzamosan kiválasztásara kerülnek a felhasználandó anyagok, belsőépítészeti elemek: mobíliák, lámpák, burkolatok, szaniterek, textilek, falstruktúrák, falszínek, stb.

A tervezett méretek és mennyiségek, és az elfogadott anyagok szerint elkészülnek a végleges mennyiségi kiírások, költségvetés.

BELSŐÉPÍTÉSZETI ELEMEK VÁLOGATÁSA

A tervek és a mennyiségi kiírások elfogadását követően elkészül a belsőépítészeti költségvetés.

A költségvetés összeállítása valós beszállítói árak alapján történik.

A költségvetés elfogadását követően tervező menedzseli a kiválasztott termékek beszerzését, szállítását.

Belsőépítészeti költségvetés és a termékek beszerzése

Tervezői egyeztetések

A tervező folyamatos kapcsolatot tart fenn a megbízóval vagy annak döntési joggal bíró megbízottjával, illetve a szakágakkal, hogy a megvalósult enteriőr funkcionális szempontból is maximálisan megfelelő legyen.

Add meg itt a címsor szövegét